بهترین دیزی سرا در تهران (خوشمزه ترین دیزی در تهران)

بهترین دیزی سرا در تهران (خوشمزه ترین دیزی در تهران)

یکی از خوشمزه‌ترین و اصیل‌ترین غذاهای ایرانی دیزی یا آبگوشت است. از ابتدا آبگوشت یکی از اصلی‌ترین غذاهای روستانشینان و عشایر آن در کشور ما بوده است.

شاید سوال شما هم این باشد که تفاوت آبگوشت و دیزی چیست ؟ دیزی در ظروف سنگی مخصوص یک‌نفره آماده می‌شود و مواد اولیه آن به‌اندازه یک نفر در ظروف سنگی پخته می‌شود. آبگوشت همان مواد غذایی دیزی را دارد اما پخت آن برای چند نفر در ظروفی مثل قابلمه انجام می‌شود.

از نام‌های دیگر دیزی همان آبگوشت یا پیتی  می توان یاد کرد. در این مقاله از پارسینو سعی داریم به شما بگوییم در کجای تهران می توان طعم اصیل این غذا را چشید.

۱. سفره خانه سنتی آذر

سفره خانه آذر فضا و دکوراسیون داخلی آن کاملاً اصیل و ایرانی است. میز و تخت‌ برای نشستن، ظروف مسی در کنار پرسنل خوش‌رفتار آماده پذیرایی از مهمانان است. پخت دیزی کاملاً با کیفیت با گوشت تازه گوسفندی انجام می‌شود.

 

آدرس سفره خانه آذر : میدان راه‌آهن، ابتدای خیابان ولیعصر، پلاک ۳۰

۲. دیزی سرای ناصر خان

دیزی سرای ناصر خان یا دیزی سرای طرشت نامی آشنا در محله طرشت این دیزی سرا در گذشته چای‌خانه در این محله بوده است که در دهه ۴۰، لطفعلی‌خان قهرمانی آن را خریداری و بعدها ناصر خان، پسر لطفعلی خان آن را به دیزی‌سرا تبدیل می‌کند.

نکته جالب و قابل توجه درباره این دیزی سرا در تهران این است که اگر دانشجو باشید ماست مجانی و اگر نظامی یا سرباز باشید ۵۰ درصد تخفیف دارید . همچنین فروشنده‌های دوره‌گرد نیز می‌توانند دیزی رایگان بخورند و مستمندان محله نیز صبحانه و ناهار مهمان ناصرخان هستند.

unnamed 1 12

آدرس دیزی سرای ناصر خان : تهران، شمال میدان آزادی، محمد علی جناح، بلوار شهید صالحی، خیابان طرشت شمالی، انتهای کوچه اکبری، جنب حسینیه بزرگ، پلاک ۲۹ 

۳. رستوران تیلیت

 نام رستوران به‌خاطر سرو تخصصی دیزی در آن انتخاب‌شده است. طرف‌داران رستوران تیلیت از کیفیت دیزی‌های آنجا بسیار راضی هستند. سرو انواع مخلفات در کنار دیزی داغ با گوشت گوسفندی تازه بسیار لذت بخش خواهد بود. 

آدرس رستوران تیلیت : سعدی شمالی، روبروی منوچهری، کوچه مصباح، ۱۹۴ پلاک

۴. دیزی سرای دیزی ما

پیشنهاد می کنیم دیزی این دیزی سرا را به هیچ عنوان از دست ندهید! به خصوص اگر بار اول است که میخواهید این غذا را امتحان کنید.

 

آدرس دیزی سرای دیزی ما : خیابان بهشتی، بعد از چهارراه سهروردی، خیابان کاووسی فر، پلاک ۷۶unnamed 4 5

۵. دیزی بار آتیش

این دیزی سرا در شمال تهران است. برای اهالی مناطق شمالی تهران، دیزی بار آتیش یکی از رستوران های جذاب و هیجان انگیز برای صرف دیزی می باشد. دکوراسیون این مجموعه که با یک گاری قدیمی و زیبا و ظرف‌های سفالی نوستالژیک تزیین شده است

آدرس دیزی بار آتیش :تهران، پل تجريش، خيابان امير ابراهيم دربندى (مقصود بيک سابق)، روبروى خروجی پاركينگ همت، پلاک ۸۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *