تیک تاکری قارچ زامبی را با خون خود پرورش داد و آن را خورد!

تیک تاکری قارچ زامبی را با خون خود پرورش داد و آن را خورد!

اوفیوکوردیسپس اونیلترالیس(Cordyceps)، یا به زبان عامیانه «قارچ زامبی‌ساز»، گونه‌ای از قارچ انگلی گرمسیری است که خود را وارد بدن مورچه می‌کند  البته گفته می شود حدود ۴۵ میلیون سال قبل، این قارچ برای اولین بار یک مورچه را آلوده کرده بود. البته ابتدا این قارچ در سوسک‌ها بوده و سپس به مورچه‌ها انتقال پیدا کرده و مغز و عضلات آن را تحت کنترل خود درمی‌آورد تا مانند زامبی کاری که می‌خواهد را انجام دهد.

قارچ زامبی‌ به‌تدریج عضلات مورچه را تحت کنترل خود در می آورد. هنگامی که عفونت در بدن مورچه آغاز می‌شود، سلول‌های عصبی مورچه که مغز آن را قادر به کنترل عضلاتش می‌کنند، از بین می‌روند، و قارچ جای این نورون‌ها را می‌گیرد.

قارچ اندام ها را از مغزش جدا می کنند و خود را در جای اعصابی قرار می‌دهد که با آزاد کردن مواد شیمیایی، عضلات مورچه را به طور کامل کنترل می کنند

در این حالت مغز مورچه هنوز زنده و فعال است، اما فرمان آن در دست قارچ قرار گرفته است. مورچه در حالی که آگاه است به سمت مرگ می رود.

این قارچ حدود یک هفته پس از ورود به بدن مورچه شد، قربانی خود را وادار می‌کند تا از نزدیکترین گیاه بالا برود، و در ارتفاع ۲۵ سانتی‌متری از زمین، که دما و رطوبت‌اش مناسب برای رشد قارچ است، آواره‌های خود را در ساقه گیاه قفل کند.

وقتی که مورچه برای همیشه متوقف شد، قارچ زامبی‌ساز با شکافتن سر مورچه ساقه بلندی سبز می‌کند که این ساقه در واقع پر از هاگ ها جنسی قارچ است. از آنجا که مورچه معمولاً از گیاهی بالا می‌رود که مشرف به کُلُنی خود است، هاگ‌های قارچ به بقیه مورچه ها ها نیز حمله کرده و همه آن ها را دچار می کند.

پرورش قارچ زامبی با خون پوست انسان و سپس خوردن آن !

یکی از کاربران TikTok  در اقدامی قارچ  زامبی را بر روی پوست و خون خودش پرورش و رشد داده و آن را با بازدیدکنندگان صفحه اش به اشتراک گذاشته است! این فرد، در واقع تکه‌ای از پوست مرده آلوده به قارچ خود را زیر میکروسکوپ قرار داده تا نَخینه‌های این قارچ نمایان شوند. وی همچنین این قارچ ها را زرد نفرت انگیز خطاب کرد!

تیک تاکری قارچ زامبی را با خون خود پرورش داد و آن را خورد!

او همچنین جلوی دوربین اقدام به خوردن این قارچ ها نمود! او قصد نداشته که قارچ را قورت دهد، اما آن را جویده و گفته که این نوع از قارچ‌ها مزه شیرینی دارند. پس از جویدن تکه ای از آن  و چشیدن مزه، نظرش تغییر کرد و تمامی آنها را جوید. او مزه این قارچ ها را شیرین و خوشمزه و نزدیک به میوه توصیف کرد.

او در ادامه گفته که این کار را دوباره انجام خواهم داد. اما دفعه بعد، از خون خودم استفاده نمی‌کنم. به احتمال زیاد، انجام این کار با خون حیوانات ساده تر است.

البته او توضیح نداد که اسپور یا هاگ قارچ کوردیسپس را از کجا آورده و چگونه بستر های خود را تلقیح نموده است تا به این قارچ برسد.

سریال آخرین بازمانده از ما (The Last of Us)، باعث ترس بسیاری شده است و ترس از قارچ‌ها در دنیای واقعی که ممکن است عامل بیماری‌های همه‌گیر بعدی باشند.

فواید قارچ زامبی

  • قارچ کرم ابریشم، انواع متفاوتی دارد که تا کنون نزدیک به ۳۵ گونه شناسایی شده است که برخی از گونه‌های این قارچ خواص ضد سرطان دارند. گفته شده این قارچ بسیاری از انواع سلول‌های سرطانی، از جمله سلول های‌سرطانی تخمدان، پروستات و خون را می تواند از بین می‌برد.
  • این قارچ می‌تواند به کاهش عوارض ناشی از شیمی‌درمان کمک کند: کوردیسپس می تواند به بهبود استرس های ناشی از شیمی درمانی و سایر درمان های سرطان کمک کند. 
  • به علاوه قارچ کوردیسپس تولید مولکول آدنوزین تری فسفات (ATP) را در بدن افزایش می دهد، یک ترکیب ضروری برای رساندن انرژی به عضلات.
  • همچنین  این قارچ خستگی را کاهش می دهد و قدرت و میل جنسی را افزایش می دهد. 
  • در بررسی ها و تحقیقاتی نشان داده شده است قارچ زامبی ممکن است با تقلید از عملکرد انسولین، سطح قند خون را در محدوده سالم نگه دارد و ممکن است به درمان دیابت کمک کند.

اما همچنان این قارچ زیر سایه تاریخچه تکاملی ترسناک خود یعنی رشد با تغذیه از اجساد حشرات و دیگر موجودات است و سوژ] شدن در فیلم های علمی تخیلی/ترسناک خود را از دست نخواهد داد.

امیدواریم این مقاله در مجله ی عمومی پارسینو برای شما جالب بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *