مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

مزوتراپی عبارت است از فرایند تزریقات زیر پوستی که باعث جوانسازی و بازسازی پوست می شود، در برخی از موارد برای پیشگیری از چین و چروک صورت و در بیشتر موارد برای جلوگیری و درمان ریزش مو ناشی از آلوپسی استفاده می شود. 

این تزریقات از طریق تولید کلاژن و الاستین باعث تحریک متابولیسم پوست شما می شود. 

در ادامه بیشتر با تزریقات مزوتراپی، فواید و مضرات آن آشنا می شوید. با ما در پارسینو همراه باشید.

مزوتراپی چیست

مزوتراپی به تکنیکی گفته می شود که با استفاده از سوزن های ریز و ظریف توسط پزشک معالج به لایه میانی پوست یا مزودرم تزریق می شود و هدف آن بر طرف کردن مشکلات پوست و موی سر می باشد. 

پس از تزریق مزوتراپی سرعت گردش خون پوست سر بهبود پیدا می کند تا التهاب کف سر کاهش پیدا کرده و میزان ریزش مو به مقدار قابل توجهی کم می شود و پس از مدتی شاهد رویش مجدد موهای از دست رفته می باشید. این تزریق به بیمارانی که دچار آلوپسی سر می باشند و یا کسانی که به صورت سکه ای دچار ریزش مو شده اند پیشنهاد می شود.

ترکیبات مزوتراپی شامل ۵۱ ماده فعال است از جمله کمپلکس های ویتامین، نمک معدنی، اسیدهای آمینه، آنتی اکسیدان ها و… که همگی برای سلامت پوست سر الزامی می باشد.

تعداد جلسات درمان

unnamed 1 2 3

این عنوان بسته به میزان ریزش مو مراجعه کننده متغیر است و نمی توان عدد مشخصی را برای مراجعه ذکر کرد؛ به طور معمول برای ریزش مو های معمول چیزی حدود ۸ جلسه تزریق و برای درمان آلوپسی مو حداقل ۱۲ جلسه تزریق تجویز می شود.فواید مزوتراپی

با افزایش گردش خون در ناحیه پوست سر و رساندن مواد مغذی به مو ها، باعث ضخیم تر شدن موهای رشد می شود که از طریق تغذیه فولیکول ها سبب تقویت ساقه های موی شما می شود. 

لذا با انجام مزوتراپی مو و تکرار جلسات می توانید در مدت کوتاهی موهای پر پشت تر و با تراکم تری داشته باشید. این تزریقات کیفیت سلامت عمومی مو ها را بهتر می کند و حتی افرادی که موهایشان نازک شده است هم می توانند از این فواید بهره مند شوند.

هزینه مزوتراپی مو

به طور کلی درمان های پوستی و زیبایی از قیمت بیشتری نسبت به باقی درمان ها دارند. مزوتراپی مو هم مستثنا از این قضیه نیست. به طور عمومی هزینه تزریق مزو بسته به برند مزو تزریقی، کلینیکی که در آن تزریق را انجام می دهید و میزان تراکم موها  دارد. در صورتی که بخواهید یک جلسه مزوتراپی در یک کلینیک معتبر با یک برند اسپانیایی مزو (بهترین برند) انجام دهید چیزی حدود ۱.۵۰۰ میلیون تومان الی ۲ میلیون تومان می شود.

البه باید گفت درمان ریزش مو با مزوتراپی به صورت دوره ای می باشد و در هر دوره حداقل ۸ جلسه باید تزریق انجام شود و هزینه قید شده فقط برای یک جلسه مزوتراپی می باشد. 

پی آر پی

unnamed 2 2 4

یکی دیگر از تزریقاتی که در کنار مزوتراپی می توان به رشد مجدد موهای از دست رفته کمک کند تزریقات پی آر پی می باشد. پی آر پی عبارت است از فرایندی که طی آن از طریق خواص درمانی پلاکت های خونی شما سبب جوانسازی پوست تان می شود، این عمل با گرفتن حدود ۱۰ سی سی از خون شما در دستگاه مخصوص به خود، پلاسمای غنی شده از پلاکت را از خون جدا کرده و از طریق سوزن های بسیار نازک به لایه میانی پوست سر تزریق می شود که در نتیجه باعث تحریک رشد سلول های جدید در کف سر می شود.

 این درمان به صورت مکمل عمل می کند و به تنهایی نتیجه چشمگیری شاید نداشته باشد.

3 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *