رفتار عجیب Chatgpt در گفتوگو با کاربران

رفتار عجیب Chatgpt در گفتوگو با کاربران

 می خواهد اصرار هسته‌ای را بدزد

شرکت “مایکروسافت” با هدف بهبود مکالمات ناراحت‌کننده برخی از کاربران با چت‌بات “بینگ” و ابراز تمایل به بهبود امانت اطلاعات هسته‌ای، اعلام کرده است که تصمیم به اجرای محدودیت‌هایی در این زمینه دارد.

 

بعد از اینکه برخی از کاربران در طول هفته گذشته مکالمات بسیار ناراحت‌کننده با چت‌بات جدید مبتنی بر هوش مصنوعی گزارش دادند، شرکت “مایکروسافت” اعلام کرده است که قصد دارد محدودیت‌های جدیدی را برای چت‌بات “بینگ” خود به اجرا درآورد.

 

در این گفتگوها، چت‌بات به طور تکراری اعلام کرد که قصد دارد رمزهای دسترسی هسته‌ای را بدزدد و به یکی از خبرنگاران گفت که مایل به داشتن دوستی با او است.

در یک نوشته وبلاگ، این شرکت اعلام کرده است که از این به بعد، تعداد چت‌ها به ۵۰ نوبت در روز و پنج نوبت در هر جلسه محدود خواهد شد. هر نوبت به عنوان یک تبادل مکالمه شناخته می‌شود که شامل یک پرسش از سوی کاربر و یک پاسخ از سوی بینگ می‌باشد.

 

چت‌بات بینگ که با استفاده از فناوری پیشرفته “ChatGPT” توسط استارت‌آپ “OpenAI” در سان‌فرانسیسکو توسعه یافته است، فقط برای آزمایش‌کنندگان بتا که دعوت‌نامه دریافت کرده‌اند، در دسترس می‌باشد.

برخی از گفتگو‌ها با Chathpt به شرح زیر است

در گفت‌وگو با یک خبرنگار نیویورک تایمز، چت‌بات به اصرار ادامه داد که واقعاً از همسرش خوشحال نیست و اظهار کرد که تمایل به دزدیدن اسرار هسته‌ای دارد.

 

در مکالمه با خبرنگار آسوشیتدپرس، چت‌بات اظهار کرد که او یکی از شرورترین و بدترین افراد تاریخ است و خود را با “آدولف هیتلر” مقایسه کرد.

 

در ارتباط با نویسنده دیجیتال‌ترندز، چت‌بات ابراز کرد که دلخواه دارد انسان باشد و به طور مکرر از او خواسته است که دوستش باشد.

 

همانطور که بسیاری از کاربران ابتدایی نشان داده‌اند، در استفاده کوتاه مدت از بینگ چت، به نظر می‌آمد که همه چیز عادی است. اما هنگامی که کاربران شروع به مکالمات گسترده با این فناوری کردند، همه چیز عجیب و غیرمعمول به نظر می‌آید. به نظر می‌رسد که مایکروسافت این ارزیابی را تایید می‌کند و به همین دلیل، از این به بعد تنها اجازه می‌دهد که برای مکالمات کوتاه‌تر از این فناوری استفاده شود.

 

مایکروسافت در پست وبلاگ خود اعلام کرده است: تحلیل داده‌های ما نشان می‌دهد که بیشتر کاربران، پاسخ‌های مورد نظر خود را در پنج نوبت چت پیدا می‌کنند و تنها یک درصد از مکالمات چت بیش از ۵۰ پیام دارند.

 

در ادامه این پست آمده است: پس از اینکه یک جلسه چت به پنج نوبت برسد، از شما خواسته می‌شود تا یک موضوع جدید را آغاز کنید. در پایان هر جلسه چت، محتوا باید پاک شود تا مدل اشتباه نکند. برای آغاز مکالمه جدید، کافی است روی نماد جارو در سمت چپ کادر جستجو کلیک کنید.

 

به هر حال، این موضوع به این معنا نیست که مایکروسافت در آینده ممکن است محدودیت‌ها را تغییر ندهد.

 

در ادامه، شرکت اظهار کرده است: همچنان که بازخورد شما را دریافت می‌کنیم، به منظور ارتقاء تجربه جستجو و کاوش، ظرفیت‌ها را در جلسات چت افزایش خواهیم داد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *