موفقیت و رابطه آن با ۱۴۴۰ دقیقه

 موفقیت و رابطه آن با ۱۴۴۰ دقیقه

راز موفقیت افراد موفق در چیست؟ این افراد چگونه به این حجم از موفقیت رسیده اند که باقی افراد عادی حتی به نزدیکی آن هم نمیرسند؟ در اولین پاسخ شاید به ذهنتان خطور کند که آن ها موفق هستند چون که استثنا هستند اما مسئله برمیگردد به مدیریت زمان در ۱۴۴۰ دقیقه، یعنی دیدگاه این افراد نسبت به زمان و ارزشی که برای آن مشخص میکنند. در ادامه با ما همراه باشید که بیشتر با ارزش قانون ۱۴۴۰ دقیقه آشنا شوید؛ شاید موفقیت بعدی برای شما برای باشد.

مدیریت زمان

unnamed 2

فرایند مدیریت زمان به افراد اجازه می‌دهد تا بر اساس خواسته های خود، زمان خاصی را به  یک سری فعالیت‌های خاص اختصاص دهند. موفقیت هم حاصل داشتن استمرار در همین فعالیت های خاص می باشد. در واقع این یک قانون است، برای موفقیت باید زمانتان را مدیریت کنید. شما تا زمانی که ندانید چقدر پول در حساب بانکی تان دارید نمی توانید برای خرج کردن آن برنامه ریزی داشته باشید. در این بانک واحد پولی شما زمان است، در ادامه به شما خواهیم گفت که چقدر سرمایه در این بانک گذاشته اید.

قانون ۱۴۴۰ دقیقه چیست؟

یک شبانه روز ۲۴ ساعت است و هر ساعت ۶۰ دقیقه، در نتیجه یک شبانه روز کامل تقسیم می شود به ۱۴۴۰ دقیقه. قانون ۱۴۴۰ دقیقه ارزش لحظه ها را برای ما مشخص میکند، این که هر دقیقه چقدر می توانیم از زمان خود بهینه استفاده کنیم و پله های ترقی را طی کنیم. مسئله این است تا زمانی که متوجه نشویم زمان چقدر ارزشمند است متوجه جدیت قضیه نمی شویم. برای درک بهتر این موضوع بگذارید مثالی برای شما بزنم؛ در نظر بگیرید که می خواهید در یک دوره آموزشی شرکت کنید، شما می توانید به صورت کاملا رایگان این دوره را در اینترنت یاد بگیرید، انتخاب دیگری که دارید این است که بروید و در یک مجتمع آموزشی اقدام به ثبت نام آن دوره کنید و با پرداخت هزینه ای شروع به یادگیری کنید؛ در حالت اول شما چند جلسه از دوره رایگان را میبینید ولی بعد از چند وقت به دلایل مختلفی که برای خود می آورید دیرتر به سراغ آموزش بعدی می روید و یا کلا از ادامه آموزش منصرف می شوید؛ ولی در حالت دوم قضیه متفاوت است، شما هزینه کرده اید و بابت پولی که پرداخت کرده اید تمایل دارید که به یادگیری ادامه دهید. متوجه حرفم شدید؟ شما تا زمانی که به ارزش ۱۴۴۰ دقیقه خود پی نبرده اید برای زمان خود دلسوزی ندارید. نکته موفقیت هم در همین مدیریت زمان است، اینکه چگونه از دقایق خود استفاده می کنید.

یک بار انجامش بده واسه همیشه

حال که ارزش ۱۴۴۰ دقیقه خود را متوجه شدید اولین قدمتان برای بهینه استفاده کردن از زمان چیست؟ بگذارید کمک تان بکنم: دوباره کاری نکنید. اگر دقایق زندگی برایتان با ارزشمند تر شده باشد دوست دارید که از زمان خود به صورت بهینه تر استفاده بکنید پس در اولین قدم هر کاری را که انجام می دهید بهترین خود را بگذارید که بعدا نیازی به دوباره کاری نداشته باشد. زندگی در لحظه

unnamed 3

ذهن شما ممکن است وقت و زمان شما را بدزدد. تا به حال دیده اید که یک فرد موفق از کوره در برود و بگوید من دیگه دل و رمق ادامه دادن ندارم؟ جواب اینجاست که اون ها در لحظه حال حاضرند و توجه کاملی به شما دارند. این افراد ارزش ۱۴۴۰ دقیقه خود را می دانند، نه در گذشته زندگی میکنن که ناراحت و عصبی باشند و نه درگیر اتفاقاتی می شوند که در آینده گریبان گیرشان می شود. آن ها در لحظه زندگی می کنند و این به این معنی نیست که این افراد بیخیال هستند و به چیزی اهمیت نمی دهند بلکه به این صورت است که وقت خود را به جای پر کردن با اضطراب و ناراحتی به یک کار مفید تخصیص می دهند. 

چند ایده برای زندگی در لحظه

چند فعالیت روزانه وجود دارد که وجود آن ها در دقایق روتین روزانه می تواند حس زندگی در لحظه را بیشتر برای شما تداعی کند.

این موارد عبارتند از:

 • تماشای طلوع آفتاب
 • ورزش کردن
 • وقت گذراندن با دوستان
 • صرف چند وعده غذایی با خانواده در هفته
 • مدیتیشن و مراقبه 
 • کتاب خواندن
 • پیاده روی
 • و…

چرا دقایق اهمیت بیشتری از ثانیه ها دارند؟

هر شبانه روز فقط  ۸۶,۴۰۰ ثانیه وقت دارید. شما هیچوقت قرار نیست آن ها را پس بگیرید پس به خوبی از تک تکشان استفاده کنید. ولی کدام یک برایتان مهم تر است، دقایق یا ثانیه ها؟ در کدام یک اختیار عملی بیشتری دارید. در واقع ثانیه ها از عمر کمتری برخوردارند نسبت به دقیقه ها پس در نتیجه در یک ثانیه کار خاصی از دستتان بر نمی آید ولی یک دقیقه را تصور کنید که چگونه می توانید آن را بگذرانید. در ادامه به چند مورد از کارهایی را که در یک دقیقه می توانید انجام دهید اشاره کرده ام:

 • یک یادداشت شکر گذاری بنویسید
 • چند نفس عمیق بکشید
 • ۳۰ بار پوش آپ (شنا سوئدی) بروید
 • خانواده تان را بغل کنید
 • یک لیوان آب بنوشید
 • دعا کنید
 • خود را به یک فرد غریبه معرفی کنید
 • و …

 

توضیح چند مورد از موارد ذکر شده:

 

۱- شکر گذاری: قدرت شکر گذاری را دست کم نگیرید. این قدرت باعث رشد در روابط و شرایط زندگی می شود و پیشرفت و شادی را برای شما بوجود می آورد.

 

۲- نفس عمیق بکشید: یک تنفس عمیق از راه بینی بکشید، چند ثانیه نگه دارید و آرام آن را رها کنید. این عمل باعث تقویت مغز و سریع تر شدن حافظه می‌شود. تنفس عمیق گامی موثر برای بازیابی انرژی می باشد.

 

۳- یک لیوان آب بنوشید: هر شخص باید به طور میانگین روزانه ۸ لیوان آب بنوشد. پس جمعا شاید ۸ دقیقه از ۱۴۴۰ دقیقه از وقت شما را بگیرد. نوشیدن به اندازه آب باعث بهبود فشار خون، بهبود دفع سموم بدن و جوان تر شدن پوست صورت و … می شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *