پایان پشتیبانی ویندوز۱۰ و از رده خارج شدن ۲۴۰ میلیون کامپیوتر (رایانه)

پایان پشتیبانی ویندوز۱۰ و از رده خارج شدن ۲۴۰ میلیون کامپیوتر (رایانه)

مایکروسافت اعلام کرده است که قصد دارد تا اکتبر سال ۲۰۲۸ به ارائه اپدیت امنیتی ویندوز ۱۰ ادامه دهد، اما پس از پایان پشتیبانی رایگان، این امر با هزینه سالانه انجام خواهد شد که پس از اکتبر سال ۲۰۲۵ پشتیبانی رایگان ویندوز ۱۰ را متوقف خواهد کرد و برای به روزرسانی هزینه دریافت خواهد کرد.

شرکت تحلیلی کانالیس (Canalys) در گزارش جدیدی تخمین می‌زند که پس از اکتبر سال ۲۰۲۵ و زمانی که مایکروسافت پشتیبانی رایگان از ویندوز ۱۰ را به پایان برساند، ۲۴۰ میلیون رایانه شخصی ممکن است برای همیشه از رده خارج شوند.

 

مایکروسافت هنگام انتشار ویندوز ۱۱ اعلام کرد که رایانه‌ها برای اجرای این سیستم عامل باید TPM ۲.۰ از برای امنیت بیشتر پشتیبانی کنند که احتمالا ارتقا به ویندوز ۱۱ گزینه کم هزینه تر و ارزان تری خواهد بود.

34

البته پس از پایان پشتیبانی رایگان ویندوز ۱۰ نیز بسیاری از این رایانه‌های شخصی همچنان می‌توانند سال‌ها به کار خود ادامه دهند، اما Canalys هشدار می‌دهد که میزان تقاضا برای دستگاه‌هایی که به‌روزرسانی امنیتی دریافت نمی‌کنند، می‌تواند کم باشد.

 هرچند هنوز مشخص نشده که این هزینه چقدر خواهد بود، اما کانالیس اشاره کرده که احتمالاً ارتقا رایانه‌های شخصی جدیدتر مقرون‌ به‌صرفه‌تر باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *