برای عید نوروز عروس چی میبرن؟

برای عید نوروز عروس چی میبرن؟

برخی از هدایا در مناسبت‌های مختلف سنتی ما ایرانی‌ها وجود دارد.

در واقع رسم عیدی دادن به عروس یک رسم کهن است که در بیشتر شهرهای ایران رواج دارد و با فرا رسیدن عید نوروز، خانواده داماد به این فکر می کنند که چه هدیه ای برای عیدی به عروس بدهیم ؟

البته این رسم ها برای برخی از خانواده ها بسیار مهم و قابل توجه است، اما توسط برخی دیگر چندان جذابیتی ندارد.

در ادامه می‌توانید با سنت‌های عیدی دادن به عروس در سال اول آشنا شوید و لیست تقریبا جامعی از هدایا را داشته باشید که با توجه به رسومات و بودجه مالی خود انتخاب کنید.

  1.  هفت سین برای عیدی عروس : سفره هفت سین عضو جدانشدنی عید باستانی ما ایرانی‌ها می باشد و  اولین چیزی که باید در عیدی عروس خانم شما وجود داشته باشد.این سفره البته باید دارای دیزاین خاص و زیبایی باشد.
  2. گل و شیرینی : گل و شیرینی از آن دسته هدیه‌هایی است که همیشه در لیست هدایای عروس قرار دارد. خانواده داماد برای عید به منزل خانواده عروس می‌روند و با خود گل و شیرینی می‌برند و رسیدن سال جدید را به خانواده عروس تازه وارد تبریک می‌گویند.
  3. زیور آلات : عیدی بردن برای عروس در برخی خانواده‌ها با تشریفات و هزینه‌های بیشتری انجام می‌شود. در  این خانواده ها برای عروس سرویس طلا، قطعه ای طلا یا سکه برده می شود که هر چند که بردن طلا برای عروس به عنوان عیدی به شرایط مالی خانواده داماد بستگی دارد.
8
  1. آجیل و شکلات:  مقداری آجیل دیزاین شده و یک بسته شکلات برای عروس خانم معمولا باید برده شود. 
  2. لباس و کیف و کفش : اولین عید نوروزی که عروس و داماد با یکدیگر به عنوان نامزد یا زن و شوهر و به صورت رسمی پیوند بسته اند، لباس های عید عروس خانم توسط آقا داماد باید تهیه شود و با تزئینات و کادوپیچی به عنوان عیدی به او تقدیم شود. معمولا این لست شامل:  یک شال یا یک روسری، مانتو، شلوار، کیف و کفش و یک دست لباس داخل منزل تهیه می کنند.
  3. چادر و جانماز : یکی دیگر از رسومی که برخی از خانواده ها به آن پایبند هستند و در زمان بردن عیدی برای عروس انجام می‌دهند، خرید یک چادر رنگی روشن با جانماز تزیین شده برای عروس می باشد.
  4. سر رختی : سر رختی رسمی است که در برخی شهرهای کشور انجام می شود. در این رسم عیدی هایی ن برای خانواده درجه یک عروس خریداری می شود. برای هر عضو از خانواده تکه ای لباس یا یک هدیه به عنوان عیدی آورده می شود.

 

این از اساسی ترین موارد در عیدی عروس خانم می باشد اما وسایل دیگری نظیر : لوازم دکوری، لوازم تزئینی، میوه تزیین شده، کارت هدیه، پول نقد، ساعت، پارچه و غیره نیز باشد.10

زمان عیدی بردن برای عروس کی است؟

بهترین زمان برای بردن عیدی عروس چند روز قبل از سال تحویل است. شما می توانید عیدی عروس را از دو هفته الی سه روز قبل از روز عید ببرید تا او نیز بتواند از هدایا استفاده کند. بهتر است حداقل یک ماه قبل از عید به تهیه و تزیین هدایا بپردازید تا هزینه کمتری پرداخت کنید.

2 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *